Ar jaunuolių rūkymas tebėra mada?

Ignas Juzėnas

Publikuota
2013 m. liepos 10 d.

Prieš keletą metų jaunuolių rūkymas buvo mada, išsišokimas iš savo standartų, arba tiesiog bandymas pasirodyti „kietam(-ai)“ prieš draugus. Jau tuomet rūkantys paaugliai susilaukdavo nemažai kritikos iš tėvų, mokytojų ir vyresnių praeivių, klausydavo tokius pamokslus, kaip: „Rūkymas žudo, kenkia sveikatai“, – tačiau didžioji dauguma nekreipdavo dėmesio ir toliau nuodydavo savo organizmus. Tačiau kaip yra dabar? Ar tai tebėra mada? O gal tai jau jų gyvenimo būdas?
Kasdien mes matome daug nesubrendusių asmenybių, teberūkančių įvairiose miesto vietose. Iš šalies pažiūrėjus, kartais šlykštu, liūdna ir netgi gaila pasidaro tokių žmonių, kurie būdami dvylikos-keturiolikos metų jau šneka apie „metimą“ arba cigarečių vartojimo „mažinimą“. Juk jie dar vaikai, o kalba kaip subrendę trisdešimtmečiai ar keturiasdešimtmečiai! Susidaro toks įspūdis, kad tai nebe mada, o gyvenimo būdas, kuris užvaldė ir kasdien užvaldo vis daugiau ir daugiau vaikų bei paauglių. Internete galime rasti įvairių juokelių, kurie teigia, kad šiuolaikiniame pasaulyje retas egzempliorius yra toks jaunuolis, kuris nerūko ir negeria. Tiesa ta, kad tai yra juodas humoras, tik ir parodantis mūsų „auksinio jaunimo“ charakterį ir būdą. Nesakau, kad mūsų tautoje nėra sveikų žmonių (nes jų tikrai yra), bet aš noriu pabrėžti tą faktą, kad jų vis mažėja ir mažėja.

Galiausiai, lieka klausimas: Kas laukia mūsų jaunosios kartos? Ar jie „išsigydys“ šią baisią „ligą“,  ar tebeskęs rūkalų dūmuose?

 

Fotografavo Gytis Juzėnas