Cassie – Me and You (Phazz Remix) apžvalga

Tadas Paškevičius

Publikuota
2013 m. liepos 14 d.

Tikriausiai jau kiekvienam teko užgirsti vienu metu interneto sensacija patapusį Harlem Shake kurinį, kuris pasirodė kone visuose topuose, tačiau tikrai ne kiekvienas yra girdėjęs, ar tuo labiau yra ką nors informatyvaus žinantis apie trapą. Taip pat paprašius paaiškinti terminus dropas ir 808 kicks eilinis pašnekovas tiesiog pasimestų, liktų išraudęs ir galvotų, kad jo klausinėja apie kvantinę fiziką. Apie visą tai plačiau ir dienos kūrinio analizė šiame straipsnyje!

Takelis prasideda melodingai ir lengvai, pianino skambesiai nuneša į relaksacines erdves ir iš pat pradžių visa tai nekvepia jokiu remiksu, iki kol neatrieda sukapotas ir išdarkytas žeminto tono moteriškas Cassie vokalas ir bam! Subtilus, švelniai stiprus dropas (http://tinyurl.com/qjb38ev).
Dropas — tai pirmas spyris ir žemų dažnių įsiliejimas į kūrinį, kuris yra itin svarbus tokios prigimties kūriniuose (vadinkime jį „numetimu“). Tai tarsi energijos sankaupos iškrova, kuri įtvirtina takelio įžangos pabaigą ir turinio pradžią. Šis muzikinis intarpas gali kartotis įvairiose kūrinio dalyse. Po numetimo seka cikliški smogiamieji spyriai, bei pagreitėjančiai nusiritenančios snare krušos. Prie lėto dainos tempo pukiai derančios, nuaidinčios žemų dažnių bangos priverčia ausis varvėti, o fone kartas nuo karto pasikartojančios pianino nuotrupos byloja apie kūrinio eleganciją. 808 sub-bass kick drums yra spyrio ir vėliau nuvilnyjančio boso sandūra, kuri ir sudaro visą kūrinio bytą. Visas garso takelis kupinas meistriškai suvaldyto vokalo iškarpymų, kapojimų, sumaišymų, bei kitų modifikacijų. Kaip ir minėjau prieš tai, numetimas gali vykti skirtingose kūrinio dalyse, pavyzdžiui po tam tikrų apgaulingų pauzių, kurios šioje dainoje primena atomazgą, tačiau su netikėtumo faktoriumi į garsų gamą vėl įsiveliantis dropas sukelia šiurpulius, kai galiausiai įlieja mus į trumpą kulminaciją, perpildyta snare ir netrukus priveda prie bosu nuaidinčios pabaigos. (Pasiklausykite daugiau Phazz kūrinių, užsukę į jo Soundcloud profilį http://tinyurl.com/kzcqc3l)

Visa tai, ką galime girdėti Phazzo remikse yra trap žanro instrumentalas, tačiau jau elektroninio trap, kuris išsivystė originaliajam susimaišius su EDM (elctronic dance music). Pats pirminis trapas yra ne kas kita, o pietietiško hip-hopo ir crunk žanrų mišinys. Pastarieji du žanrai tarsi pietinės JAV dalies hip-hopo kultūros vizitinė kortelė, o žinomiausi jų atstovai yra tokie reperiai kaip Lil‘ Jon, Waka Flocka Flame, Birdman, Gucci Mane, Chief Keef ir 2-chainz. Vystymosi laikotarpiu, besimaišydamas su skirtingais žanrais trapas mutavo, o ypač jo genetika pakito įsivėlus EDM užkratui. Šis, jau mutavęs žanras, įgavo įspūdingą pagreitį ir po 2012 metų populiarumo bangos jį po sparnu priglaudė ir arba jo elementus savo kūriniuose pradėjo naudoti nemažai tiek gerai žinomų, ar vos savo karjerą pradėjusių prodiuserių. Būtent šis trapas, dar neseniai buvęs visiškai nežinomas ir svetimas net ir muzikos gurmanams, pasižymi griausmingais, nesulaikomais bosais ir impulsyviais spyriais (808 kicks), nepažabotomis snare partijomis ir vokalo modifikacijomis. Pirmykščio trap esą būta nesubtilaus ir primityvaus, o jo pirmtakai yra Baaueris, Flosstradamus, gLAdiator ir duetas TNGHT, kurį sudaro kanadietis Lunice ir Kanye Westo prodiuseris, škotas Hudson Mohawke (šie vyrukai išleidę savo pirmąjį EP mane ir įtraukė į trapo sūkurį).
Tačiau, kad ir kokio to trapo būta anksčiau, Phazz kruopščiai pasidarbavo ir suvadeliavęs visais sudedamaisiais instrumentais mums pakinkė ausis tirpdantį remiksą.

Pirmoji trap daina, kuri susilaukė milžiniško susidomėjimo ir populiarumo visame pasaulyje, be abejo, yra Baauer – Harlem Shake. Baauerio kūrinio kelias į šlovę labai įdomus, nes tai nebuvo hitas iki kol interneto sensacija nepatapo vaizdo įrašai su masiniu nevalingu žmonių kratymusi, kuris, beje įvyksta būtent po dropo, netikėčiausiose vietose ir su įspūdingais kostiumais. Kaip tik šių vaizdo įrašų garso takeliu buvo pasirenkama Harlem Shake kūrinio iškarpos. Taip pat ir visi video buvo pavadinti Harlem Shake vardu, nors originalusis Harlem Shake yra kilęs iš Etiopijos apeigų šokio ir patobulintas Harlemo rajone, Manhatene, New Yorke, visai nėra panašus į tai, ką mes matydavome populiariuosiuose įrašuose, tačiau tai jau kita tema.

Kreditai

Avant Garde Sounds:
Youtube http://www.youtube.com/user/SoundsOfAvantGarde/videos
Facebook https://www.facebook.com/SoundsOfAvantGarde

Fotografija: Monika Markevičiūtė
Monika Markeviciute Photohraphy http://tinyurl.com/d7pr4t6

tinyurl.com
Fotografavo Monika Markevičiūtė