Cirkas išvažiavo, tačiau atgarsiai tebesklinda

11011930_780603895394188_5492874140631650218_n

Greta Rušėnaitė

Vadovė, vyr. redaktorė
Publikuota
2015 m. rugsėjo 7 d.

Vasara šmėstelėjo taip greit, kaip dabar krenta medžių lapai. Nespėjome apsidairyti, o jau visi sugrįžome į darbus, mokymo įstaigas. Niūrioms, rudeniškoms nuotaikoms praskaidrinti turiu Jums siurprizą – interviu su Utenos numylėtu MARCEL&ODETA cirku! Pagaliau pavyko užbaigti derybas dėl interviu, kurios tesėsi nuo jų apsilankymo Utenoje, dar vasaros pradžioje! „Skanaus“ skaitymo! 

1. Kiek šiuo metu artistų dirba Jūsų cirke?

- Šiais metais dirba 10 artistų.

2. Papasakokite, kaip atrodo diena cirke.

- Diena cirke dažniausiai prasideda panašiai — gyvūnų maitinimu ir priežiūra, vėliau repeticijos, o vakare — programa žiūrovams.

3. Kiek laiko reikia sukurti naują programą?

- Programos kūrimas vyksta nuolat. Tam didelę įtaką daro artistai, kurie prisijungia prie programos.

4. Kokį (-ius) gyvūnus yra lenviausia dresuoti?  Kodėl?

- Iš ties yra sunku dresuoti bet kokį gyvūną, viskam reikia labai daug darbo ir kantrybės. Galima galima skirstyti ir tai, ką dresuoti yra pavojingiausia – žinoma – tigrus ir liūtus.

5. Ar buvo tokių atvejų, kai gyvūnas visiai nenori atlikti, kas jam liepiama pasirodymo metu?

- Dažnaio nutinka, kad gyvūnas kažko nenori atlikti. Tuomet paprasčiausiai kelis kartus pabandome ir jei nepavyksta, prieiname prie kito triuko arba gyvūnas baigia savo pasirodymą ir eina ilsėtis.

6. Turite 4 vaikus. Ar Jie visi privalės dirbti cirke?

- Mūsų vaikai pirmiausia turi mokytis, įgyti profesiją ir tik po to jie patys nuspręs, kas jiems labiau patiks.

7. Ar iškeistumėte darbą cirke į darbą ofise nuo 8 iki 5?

- Teko dirbti įvairių darbų – tiek trenere, tiek teatro aktore, įvairiuose projektuose. Tačiau darbas cirke man labiausiai patinka.

8. Jūsų namai yra Čekijoje, tačiau ten gyvenate tik žiemą, kol ruošiate naujus pasirodymus ir negastroliuojate. Ar nepabosta toks gyvenimas „ant ratų“?

- Aš esu romantikė, o gyvenimas „ant ratų“ yra toks romantiškas… Na o žiemą grįžtame į realybę, į kasdieninį ir normalų gyvenimą.

9. Kokį įspūdi šiemet paliko Utena? Ką spėjote pamatyti mūsų mieste, aplankyti?

- Utena yra mūsų vienas mylimiausių miestų, kiekvienais metais jis mus džiugina gausia ir nuostabia publika. Mylime Jus! Taip pat galime pasidžiaugti ir kitais Lietuvos miestais, kurie taip pat yra svetingi ir mus priima maloniai.

Galiu tik pasidžiaugti šiuo cirku, jo direktoriais Marceliu ir Odeta, nuostabiu ir šiltu kolektyvu. Laukiame Jūsų kasmet!