Festivalio išvakarėse „Lituanikai“ sėkmės linkėjo vienuolis

UTV

Publikuota
2015 m. rugsėjo 12 d.

„Fejerverkų nebus, bet bus daug geros muzikos“, – apie šiandien prasidedantį jubiliejinį „Lituanika“ festivalį Vilniaus Kalnų parke kalbėjo pagrindinis šventės organizatorius Algimantas Miknevičius. „Lituanika“ geros muzikos gerbėjams žada daug įspūdžių – per dvi dienas Kalnų parko scenose pasirodys geriausi Lietuvos atlikėjai – grupės „Antis“, „Bix“, „Katedra“, „Rebelheart“, „ba“, „Garbanotas bosistas“, dainininkai Marijus Mikutavičius ir Saulius Prūsaitis. Iš Latvijos atvyksta „Jumprava“, iš Estijos – anuomet skandalą Vilniuje sukėlusi „Hetero“, netikėtą džiazo pasirodymą kartu su Vladimiru Tarasovu surengs Andrejus Makarevičius, sentimentų festivaliui neslepia Borisas Grebenščikovas ir jo grupė „Akvarium“. Jubiliejaus koncertus užbaigs džiazo meistro Vladimiro Čekasino projektas, kuriame dalyvaus Algirdas Kaušpėdas, Povilas Meškėla, Saulius Urbonavičius ir Marijus Mikutavičius.

 „Lituanika“ buvo laisvė, Lietuva, festivalis turėjo stiprų politinį prieskonį, – prisiminimais dalijosi buvęs „Lituanika“ organizatorius, anuomet internacionalinio klubo „Lituanica“ prezidentas Mindaugas Černiauskas, dabar Vatikane gyvenantis vienuolis brolis Marija Elijas. – „Lituanika“ buvo mano gyvenimo pradžia, daug šiam festivaliui atidaviau, tais laikais neskaičiavome nei pinigų, nei laiko, į priekį vedė idėja“.

Dabartinis festivalio organizatorius Algimantas Miknevičius sakė į festivalį norėjęs pakviesti ne tik grupes, kurios anuomet dalyvavo koncertuose, bet ir grupes, kurių veikla per trisdešimtį metų buvo reikšminga Lietuvos muzikos gyvenimui.

„Nuo šiol mėgstamiausia mano grupė bus „Kertukai“, – juokavo aktorius, režisierius ir dainininkas Vidas Bareikis, drauge su režisieriumi Aidu Giniočiu ir kompozitoriumi Andriumi Kulikausku kuriantis roko istorijos projektą. Sužinojęs, kad „Lituanika“ festivalis yra rengiamas, Vidas pats paskambino organizatoriams ir pasiūlė savo pagalbą.

Prieš trisdešimtį metų jaunoms grupėms kelius į didžiąją sceną atvėręs festivalis ir jubiliejiniuose koncertuose nori matyti jaunus veidus. „Kai vyko pirmieji festivaliai, mūsų dar nebuvo planuose. Smagu, kad galėjome tapti legendos dalimi“, – kalbėjo grupės „Garbanotas bosistas“ muzikantai.

Dainininkui Sauliui Prūsaičiui atrodo, kad festivalis „Lituanika“ turi patį kiečiausią pavadinimą. „Imtis to dabar, kai tokia stipri konkurencija yra drąsu, – sakė Saulius, pasirodyme pristatysiantis naujas savo albumo dainas. – Man tai – tikras iššūkis, scenoje bus dešimt žmonių“.

Festivalyje skambės ne tik muzika. Netoli scenos įsikursiančioje menų palapinėje bus demonstruojami tapybos darbai, kuriuos yra sukūrę muzikantai.