Ką geriau rinktis: kompiuterį, ar planšetę?

Rūta Rušėnaitė

Publikuota
2013 m. birželio 21 d.

Prieš perkant kompiuterį visi iš pradžių apgalvojame, kokį kompiuterį norime įsigyti. Ar tai bus planšetinis kompiuteris, skirtas darbui kelyje ir „poilsiui“ gamtoje, o gal stacionarus kompiuteris, mikliai įveikiantis visas jam iškeltas užduotis ir “užgriozdinantis” ir taip jau užverstą jūsų kambarį, bet suteikiantis daug džiaugsmo žaidžiant naujausius žaidimus.

Kainos ir galios santykis dažniausiai tampa pirmu klausimu, renkantis kam išleisti sunkiai uždirbtus pinigus, deja čia planšetinių kompiuterių gerbėjus teks skaudžiai nuvilti.  Šiuo metu galingiausias stacionaras lenkia našiausią planšetinį. Kalbant apie kainas, galima drąsiai teigti, jog standartinis kompiuteris visada bus brangesnis už panašių parametrų stacionarų, juk komponentai naudojami šiam kompiuteriui turi būti talpinami į penkis kartus mažesnę dėžutę, tai be abejo lemia kainos skirtumus.

Daugelis, nusipirkę kompiuterį vėliau suvokia, jog galios, kurią jis duoda yra per mažai ir nusprendžia įsigyti naują vaizdo plokštę, arba įsidėti daugiau operatyvios atminties (RAM), pasikeisti procesorių, kietąjį diską. Kalbant apie stacionarų kompiuterį — viskas yra pasiekiama ir įmanoma, tuo tarpu planšetinio lygmuo visai kas kita.

Paskutinis planšetės minusas — ar tai bus šeimos kompiuteris? Jau geriau tegu visi namuose kaunasi dėl to, kam ir kada naudotis kompiuteriu negu pasigrobia jį ir išsineša į savo kambarį, kur galės visą naktį sėdėti internete.

Stacionarūs kompiuteriai turi daug privalumų, tačiau jie niekada nebus tokie mieli ir būtini žmogui. Juk daiktas, kurį nešiojamės prie savęs kelis metus greičiausiai tampa neatskiriama mūsų dalimi. Planšetinis kompiuteris nėra išimtis. Jis gali tapti jį turinčio žmogaus įvaizdžio dalimi, kaip verslininko lagaminas, arba moksleivio kuprinė. Pagalvokime kaip nuostabu kartais būna nuvažiavus į svečius pas bobutę kaime prisijungti prie interneto, arba pasižiūrėti atsisiųstą filmą. Ne per seniausiai atsiradęs internetas suteikė nepaprastą mobilumą, o planšetinis kompiuteris išplėtė jo ribas.

Išvada. Taigi, kokį kompiuterį norite pirkti, priklauso nuo jūsų pačių norų. Tiek planšetė, tiek stacionarus kompiuteris turi savų minusų ir pliusų, telieka tik mums patiems apsispręsti, kuris mums tinka labiau.

Fotografavo Ignas Juzėnas