Ką veikia Microsoft, kai mes miegame?

Gytis Juzėnas

Publikuota
2015 m. kovo 7 d.

Po ilgų  svarstymų, kurią operacinę sistemą naudoti namų bei darbo užduotims, nusprendžiau likti su „Microsoft” produkcija. Nepaisant to, jog ši sistema kartais „varo vėžį“, kokybiškos alternatyvos jai nepavyko rasti. Mac OS X — nemėgsta AMD produkcijos. O linux… Linux yra Linux.

Po paskutinio bandymo priversti Ubuntu dirbti taip, kaip aš noriu, sugalvojau išbandyti kažką naujo. Naujo, kas yra prieinama kiekvienam, tačiau nekiekvienas drįsta išbandyti. Tai Windows 10. Ganėtinai įdomus variantas, su nemažai atnaujinimų, sutvarkytu start meniu ir begale naujų „žaisliukų“, kurie tikrai pasitarnauja kasdieniam darbui.

Turbūt ne vienam programuotojui, ar žmogui dirbančiam su įvairiausia medija prireikdavo keleto darbalaukių, kurie gelbsti norint greitai pakeisti darbo aplinką. Dėl to tekdavo siųstis įvairiausias programas, kurios dar labiau apkraudavo mūsų „vergus“. Naujoji OS šį dalyką turi. Kad ir kaip bebūtų keista — tai veikia, ir veikia stabiliai bei neriboja norimų darbalaukių skaičiaus.

Kaip ir ankstesnėse windows 8 ir 8.1 versijose, „Microsoft” nesusilaikė palikdamos „bloatware“ kaip numatytųjų aplikacijų. Žinoma, tai kiekvieno vartotojo skonio reikalas, tačiau aš Windows naudoju kompiuteryje ir man nelabai įdomu, kas laimėjo paskutines futbolo varžybas. Skype? Ši programa atgyveno ir gyveno iki tol, kol „Microsoft” nepradėjo „kišti“ savo reklamos į kiekvieną laisvą laukelį. Žinoma, negalima teisti nei vieno, kuris bando užsidirbti duonos kąsniui… O gal būt kažkas bando užsidirbti naujam Ferrari, „kišdamas“ reiklamą į kiekvienam matomą vietą.

Naudojant šios Operacinės Sistemos „Technical Preview“ stabilumas, bei greitis tiesiog žavi. Per pirmas dvi valandas sistema „nulūžo“ tik kartą. Visa tai nutiko dėl žioplo šeimininko kaltės, bei blogai parinktų vaizdo tvarkyklių. O, bet, tačiau esu beveik garantuotas, jog istorija tęsis kaip ir su buvusiomis windows versijomis: su kiekvienu atnaujinimu atsiras vis daugiau šlamšto, kuris trukdys sistemai dirbti greitai. Greitai tiek, kad nesukeltų nervinių spazmų belaukiant, kol atsidarys „Internet Explorer“.

„Microsoft” gyrėsi. Ir gyrėsi labai, jog naujoje Windows versijoje nebebus „Internet Explorer“, kurią turėtų pakeisti „Project Spartan“. Tačiau šioje versijoje naujojo produkto aptikti nepavyko. Turbūt dar reikia luktelti, iki dar vieno katastrofiško „Microsoft” produkto.

Šiai dienai žinių tiek. Kiekvienam rekomenduoju išbandyti šią naują OS, bent virtualioje mašinoje. Tikrai yra ką apžiūrėti, paspaudyti ir pamatyti. 

Fotografavo Gytis Juzėnas