Nauji tikslai nuo mokslo metų pradžios

SONY DSC

Ernestas Vengeliavičius

interneto svetainės korespondentas
Publikuota
2013 m. rugsėjo 11 d.

Bene kiekvienas moksleivis vasaros pabaigoje duoda sau žodį, kad būtent šiais metais pasikels mokymosi vidurkį, produktyviau išnaudos laiką, ar stropiai ruošis artėjantiems egzaminams. Tačiau sutikime, kad tokie ketinimai kartais tėra pilstymas iš tuščio į kiaurą, tačiau, ar vis dar nevėlu ką nors keisti?

Praėjo pirmoji savaitė, o tu dar vasaroji?  Egzistuoja labai teisingas posakis, kad reikia laiku griebti jautį už ragų. Taigi, jei kyla bet kokia motyvacija ką nors veikti, geriau to nepalikti rytojui, ar kitai savaitei, o mesti pašalinius darbus (kad ir kaip jie viliotų) ir susiimti ties norima veikla. Juk sutiksim, jog dauguma žmonių neturi laiko, vien dėl nemokėjimo jo planuoti. Taip pat, reikia susivokti, jog pradėti mokytis, ar užsiimti norima veikla niekada nevėlu. Žinoma, per kelias dienas iki egzamino norimo rezultato galbūt ir nepavyks pasiekti, tačiau pagerinti jį visada galima.

Visai nesvarbu, kaip naiviai skambėtų tikslas, svarbu, kad žmogus žinotų ko nori. Prieš siekiant bet kokių naujų tikslų pravartu permąstyti, ar tikrai to norime ir ar tikrai tai yra mums naudinga ir pravartu. Moksleiviams tikrai naudinga ir pamąstyti ir apie tai, ar verta visus mokslo metus praleisti slampinėjant iš kampo į kampą, ar dėrėtų prisijungti prie naudingos veiklos — smagiai leisti laiką bei ugdyti save, savo įpročius, gebėjimus, bei taip kloti pamatą ateičiai.

Išvada: reikia nebijoti eiti savo keliu, daryti tai, kas patinka tau, pradėti ugdyti valią niekada nevėlu. Norintis ko nors pasiekti žmogus savyje gali išsiugdyti daug gerų savybių ir įpročių.

 

 

Fotografavo Ignas Juzėnas