Neregėta Lietuva: BIRŽAI

11011930_780603895394188_5492874140631650218_n

Greta Rušėnaitė

Vadovė, vyr. redaktorė
Publikuota
2015 m. rugsėjo 20 d.

Nors oficialiai vasara jau baigėsi, keliauti niekad ne per vėlu. Šįkart aplankėme BIRŽUS. 4 lankytinos vietos, įspūdžiai ir akimirkos jau čia!

Biržai yra miestas šiaurės Lietuvoje, 66 kilometrus nutolęs nuo Panevėžio. Pagal 2011 metų gyventojų surašymą čia gyvena ~ 12 tūkstančių gyventojų.Tai šiek tiek ramesnis bei mažesnis miestelis už mūsų mylimąją Uteną.

Jei visgi nusprendėte vykti į Biržus — pirmiausia rekomenduojame aplankyti KKIRKILŲ APŽVALGOS BOKŠTĄ. Tai neįprastos formos bokštas. Vieniems jis primena kanoją, kitiems – skęstantį laivą. Jį nesunkiai rasite Kirkilų kaimelyje, visai šalia pačio Biržų miesto. Neįprasta forma ir nuostabi gamta traukia pilnus turistų autobusus ir pavienius turistus. Iš bokšto viršūnėje (~30 m.) esančios apžvalgos aikštelės atsiveria platūs horizontai, kuriame laukai ir begalė karstinių ežerėlių.

Nr. 2 – tai ASTRAVO DVARAS. Tai XIX amžiaus romantizmo architetūros pavyzdys. Dvaras yra beveik nerestauruotas, tad pasižymi ryškia autentika. Šią vietą yra labai pamėgę jaunavedžiai, kurie nori įsimintinos fotosesijos. Šį dvarą įkūrė Tiškevičiai, XIX amžiuje įgiję Biržus.

Nr. 3 – šalia Astravo dvaro prasidedantis 525 metrų ilgio ŠIRVĖNOS EŽERO TILTAS Į BIRŽUS . Taip, tai ilgiausias tiltas Lietuvoje! Įdomu: šis tiltas driekiasi per didžiausią Lietuvoje dirbtinį ežerą. Jaunikiai! Kuris išdrįs pernešti savo nuotaką per šį tiltą? :)

Nr. 4 – BIRŽŲ PILIS. Kodėl ją pasirinkome pabaigai? Nes visa, kas geriausia, reikia pasilikti pabaigai. Vos įžengus į piies teritoriją prarandi žadą. Ši pilis įkurta XVI amžiuje. Vyraujantis stilius: renesansas. Pilyje įrengtas Biržų krašto muziejus. Nepasididžiuokite ir aplankykite šį muziejų! Aplinka taip pat stulbina — kruopščiai prižiūrima veja, išsprogdintų pilies pastatų liekanos ir gaivus, šalia stūgsančio ežero kvapas.

Vietoje išvados. Lietuva – neišsemiamas lankytinų vietų katilas. Biržai, kaip jau įsitikinome, ne išimtis. Tad jeigu tyčia ar netyčia atsirado laisvas vakaras, o namie sėdėti nesinori – keliaukite į Biržus! Maršrutą juk jau paruošėme. ;)

Fotografavo Lukas Petrauskas