Skarelių manija

11011930_780603895394188_5492874140631650218_n

Greta Rušėnaitė

Vadovė, vyr. redaktorė
Publikuota
2015 m. rugsėjo 16 d.

Neretai turint šiek tiek laiko laukiant, pabudus ar prieš miegą naršome internete. Vieni žiūrinėja svajonių mašinas, kitiems labiau rūpi praktiški ir realūs daiktai. Vieną iš tokių vakarų ir atradau unikalius gaminius — DESIGN BY ŽIEDŪNĖ. Tiesiog negalėjau praleisti progos ir pakalbinti darbščią moterį, kuri slepiasi po šiuo žaviu pavadinimu. Tai unikalių, vienetinių, rankų darbo skarų, skarelių, apsiaustų „mama“ —  Žiedūnė. 

1. Kaip kilo idėja kurti unikalius gaminius?  

Aš visada kažką kuriu ir manau, kad  nenutrūkstantis kūrybos procesas pripildo kasdienybę ir gyvenimą grožio, gėrio spalvų. Piešiu nuo vaikystės, nuolat išbandau naujas technikas, naujas meno sritis, šiuo metu susižavėjau taikomąja daile. Vieną dieną žiūrėdama į paveikslus pagalvojau: „o kodėl gi neperkelti piešinių ant tekstilės?“,- susikirpau kelis audinius, susiradau specialius dažus ir pradėjau eksperimentuoti. Tas eksperimentas tęsiasi iki šiol, tik vis didesniu mastu ir įvairove. Norėjau daryti tokius gaminius, kurie būtų patrauklūs kuo platesnei auditorijai, o moterims juk patinka puoštis, o ši puošmena turi dar ir praktinę pusę — apsaugo nuo vėjo, šalčio.

2. Ar menas Jus lydi nuo vaikystės?                                                                                                                                                                              

- Prisiminus vaikystę, pirmiausia prisimenu popierines lėles. Aš labai mėgau jas piešti, o nupiešus kurti joms rūbus, įvairias detales, turėjau krūvas popierinių lėlių spintų.

3.  Ar tai yra Jūsų pagrindinis užsiėmimas?

- Šiuo metu vienu metu derinu kelias veiklas, tačiau, taip didžioji dalis gyvenimo – kūrybinė veikla.

4. Kiek laiko užtrunka nupiešti unikalų piešinuką ant skarelės?

- Labai sunku nusakyti trukmę, tikriausiai ilgiausiai užtrunka ieškojimo procesas, pasiimu audinį derinu spalvas, galvoju kompoziciją, o jau tada pats piešimas tampa maloniu baigiamuoju akcentu. Labai smagu, kai klientės pačios pasiūlo, ką norėtų matyti ant skarelės, rodos aš niekad nesugalvočiau: pvz. skorpionas, varlė ir kt. Nenorėdama per daug panirti į žiedus, lyg ir sąmoningai nepiešiau gėlių žiedų, tačiau sureagavau į prašymus nupiešti aguonas, rugiagėlės, levandas, supratau, kad iš tiesų, taip gražu tie spalvingi gėlių žiedai.

5. Kokias priemones naudojate?

- Priemonių pasirinkimas ir gausa iš tiesų yra labai didelė. Aš naudoju specialius dažus tekstilei, kontūrinius dažus. Šie dažai yra atsparūs vandeniui, labai džiaugiuosi juos atradusi.

6.  Kur galima rasti ir nusipirkti šių gaminių?

- Man pačiai yra labai smagu pabendrauti su klientais, padėti išsirinkti tinkamiausią gaminį, prisiderinti spalvą, tad aktyviai pati važinėju į parodas, mados muges ir miesto šventes. Taip pat galima užsisakyti ir nuotoliniu būdu. Toliausiai keliavo skarelė į Ameriką, gavau labai linksmą atsakymą iš klientės, kad ji nekantrauja pasipuošti skarele, tačiau ten dar labai karšta, tad pasipuoš ne anksčiau, kaip lapkritį. Labai smagu buvo siųsti siuntinuką į Portugaliją, Airiją, man labai patinka vanduo, tad žavi visos jūrinės valstybės.

7.  Kokie planai ateityje?

- Šiuo metu esu paskendusi planų ir idėjų gausoje. Kadangi tų planų labai daug ir jie dar neišgryninti, šį kartą jų neatskleisiu, bet turiu naujų gaminių vizijų ir ne tik skarelių !

8. Ar lietuvės moterys yra labai susidomėjusios Jumis?

- Manau, kad taip, sutikau labai daug stilingų ir ieškančių kažko išskirtinio, savito moterų ir merginų.

9.  Kodėl merginos/moterys turėtų rinktis būtent Jus?

- Ši pieštų, siūtų iš dviejų skirtingų audinių skarelių idėja yra mano, tad kol kas analogiškų gaminių niekas nedaro, tad ieškančioms kažko įdomesnio,  nei paprasta skarelė, norinčioms rankų darbų kūrinio, pagaminto su kūrybiniu užsidegimu ir meile, tai puikus pasirinkimas!

Siunčiame didžiausius linkėjimus iš Utenos linkime neblėstančios kūrybinės ugnelės, užsispyrimo ir naujų idėjų! Dėkojame, kad sutikote skirti laiko mums! 

P.S. DĖMESIO visiems, susižavėjusiems! Daugiau apie kūrybą, darbų pavyzdžius galite rasti FACEBOOK: https://www.facebook.com/ziedune.design?fref=ts