Už ribų be ribų! Disclosure.

Tadas Paškevičius

Publikuota
2013 m. liepos 17 d.

Už ribų be ribų — nauja muzikinių naujienų rubrika, kurioje bus pateikiama kūrinių, atlikėjų, bei jų albumų analizės ir naujienos iš beribės nepopuliariosios („požeminės“) muzikos pasaulio, kuris dažnai lieka už muzikos vartotojų klausos spektro ribų.

Disclosure čia, Disclosure ten, Disclosure — visur. Palauk, dar neteko girdėti jų kūrinių, o gal apskritai nežinai kas jie? Tai dabar pats metas išgirsti ir išsiaiškinti! Šie, brandos nestokojantys, jauni house muzikos atstovai, vos per metus sugebėję išpopuliarėti, pakerėjo daugelį klausytojų visame pasaulyje, o išleisdami savo debiutinį albumą privertė kritikus juos liaupsinti. Viskas iš eilės, o pirmiausia jūsų dėmesiui — dienos kūrinys.

Disclosure — Boiling feat Sinead Harnett (Joe Kay’s Edit)

Šis kūrinys netgi neįvardijamas kaip remiksas, nes iš esmės jį nuo originalo teskiria viena techninė smulkmena — BPM (beats per minute). Tai galime pavadinti kūrinio tempu, kuris Joe Kay koreguotame darbe yra įtin sulėtintas, visas kūrinys ištemptas, o vokalistės Sinead balso tembras yra nužemintas. Stebėtina tai, jog ši smulki korekcija sukūria visiškai priešingą atmosferą originaliam takeliui, kadangi Disclosure visa tai pateikia labai sparčiu ritmu, jaučiamas šaltumas ir tai man primena pasimetusį, vietoje nenustygstantį jaunajį šio pasaulio atstovą vartojusį ekstazi. Tuo tarpu Joe, sulėtindamas originalą, perteikia šiltą nuotaiką. Lėti, kartais, atrodo, pernelyg ilgai užsitęsiantys spyriai skamba, kaip nurimęs širdies plakimas, o vokalas vilioja, it kviestų ateiti ir sušokti lėtą viliotinį kartu.
Bendras garsų mišinys nukelia į erotika persmelktą erdvę, kuri atpalaiduoja ir jaudina vienu metu (http://youtu.be/ieJiWFrYL_0).

Šio edito autorius, Joe Kay, yra labai ambicingas jaunuolis iš Jungtinių Valstijų, dideles užmočias turintis žmogus jau nemažai pasiekė ir dar daugiau ketina nuveikti, tačiau apie jo veiklą ir ketinimus, plačiau pateiksiu artėjančiame straipsnyje, o šiame visas dėmesys skiriamas elektroninės muzikos grupei Disclosure.

Disclosure — lietuviškai tai skambėtų „Atskleidimas“, tai pukiai tinkantis pavadinimas Lawrence brolių duetui iš Anglijos, kuris tapo 2012-2013 metų sandūros sensacija. Pretenduojantys į pastarųjų metų dažniausiai bloguose pasirodžiusių titulą, šie vyručiai įrodė, kad yra ne iš kelmo spirti. Vienas jų vardu Guy yra dvidešimt dvejų metų, o kitas, jaunėlis Howardas kovą sutiko paskutiniuosius -nioliktuosius metus. Tai tikrai jaunas duetas, atsižvelgiant į jų muzikalumą, elektroninės muzikos išprūsimą ir tai, kad oficialią karjerą pradėjo vos prieš trejus metus.

Broliukai savo debiutą pažymėjo dar 2010 metais singlu “Offline Dexterity”, vėliau 2011 metais sekė “Carnival”. Pirmieji jų kūriniai labiau skambėjo kaip uk garage, drum and bass, house ir future music mišinys. Tiesą sakant, dar iki šiol jie turi savo specifinį, ne vienam konkrečiam žanrui būdingą skambesį, tačiau naujausiuose kūriniuose aiškiai galime išgirsti house muzikos įtaką. Brandžią muziką demosntruojantis brolių duetas be vargo užsitarnavo be galo daug žmonių dėmesio.

Atėjus 2012 metams, Lawrence broliai, tikriausiai, nė nenumanė, kokie sėkmingi jiems bus šie metai. Dar sausį išleidę singlą “Flow” (http://youtu.be/A-ySf1l8gvw) jie susilaukė nacionalinio radijo palaikymo, o birželį iškepę EP pavadinimu “The Face” pritraukė milžinišką susidomėjimą. Spalio mėnesį Guy ir Howardas pasižymėjo savo pirmuoju UK hitu “Latch” (http://youtu.be/93ASUImTedo), kuris piko metu buvo užėmęs 11-ąją vietą Jungtinės Karalystės singlų lentelėje. Po pirmųjų laurų Disclosure neketino sustoti ir išlaikę inerciją, isiveržė į 2013-uosius metus su dviem sprogstamaisiais singlais “White Noise”, pritariant atlikėjai Alunai George (http://youtu.be/bkk2H3Ztrfk), ir “You & Me” (http://youtu.be/W_vM8ePGuRM) su Eliza Doolittle. Be abejo, šie singlai nuaidėjo daugelyje topų, BBC Radio 1Extra “Hot Ten For 2013” taip pat nebuvo išimtis, jame “White Noise” nuskynė antrąją vietą, o “You & Me” užpildė sarašą atsidurdamas Top 10 apačioje. Po šios sėkmės broliai į rinką išleido singlų rinkinį (EP) pavadinimu “The Singles”. EP — įtin dažnai vartojamas termino Extended Play trumpinys elektroninės (ir ne tik) muzikos pasaulyje. Tai yra muzikinių įrašų rinkinys, kuriame pateikta daugiau nei vienas singlas (dažniausiai sudarytas iš penkių garso takelių), tačiau yra per trumpas būti kvalifikuotu, pilnu studijos albumu, arba dar kitaip — LP.

Būtent pirmąjį, debiutinį savo LP pavadinę “Settle” Disclosure išleido birželio 3-ąją dieną, prieš tai nugriaudėję privačiame albumo pristatymo vakarėlyje, kurį tiesiogiai transliavo Boiler Room.
Šioje, tik rinktiniams svečiams skirtoje vakaronėje, brolių duetas pristatė singlus “Help Me Lose My Mind”, kuris atliekamas su Londono grupe London Grammar (http://youtu.be/7V71SX6oUzA), bei “Confess To Me” su atlikėja Jessie Ware (http://youtu.be/QREPr2ripbo). Debiutinį albumą pasitiko komercinė sėkmė: “ Settle” visai nekukliai debiutuodamas užsiropštė į aukščiausią JK albumų lentelės vietą ir taip pat nusirideno per kitus Europos šalių bei Australijos topus, o ir kritikai negailėjo liaupsų broliams — albumas gavo keturių žvaigždučių įvertinimą iš Guardian ir surinko 9,1 taško iš Pitchfork kritikų.

Kreditai

Avant Garde Sounds:
Youtube: www.youtube.com/user/SoundsOfAvantGarde/videos
Facebook: www.facebook.com/SoundsOfAvantGarde
Disclosure:
Soundcloud: https://soundcloud.com/disclosuremusic
Facebook: www.facebook.com/disclosureuk
Oficialus tinklalapis: disclosureofficial.com/

Fotografija: Albert Pocej
Albert Pocej Photography www.facebook.com/Albert.Pocej.Photography

Disclosure – Boiling ft. Sinead Harnett (Joe Kay’s Edit)