Už ribų be ribų!

Tadas Paškevičius

Publikuota
2013 m. liepos 10 d.

Už ribų be ribų — nauja muzikinių naujienų rubrika, kurioje bus pateikiama kūrinių, atlikėjų, bei jų albumų analizės ir naujienos iš beribės nepopuliariosios ( „požeminės”) muzikos pasaulio, kuris dažnai lieka už muzikos vartotojų klausos spektro ribų.

Kixnare — Gucci Dough

Kixnare — mielai nustebinęs kaimynas iš Lenkijos ne tik savo pseudonimo originalumu, bet ir kūriniu, kuriame pasitelkęs savo elektroninės muzikos išmonę, bei įgūdžius sukuria švelnų, lengvą, bet ritmiškai kietą šedevrą.

Kixnare — tai originalus trumpinys dviejų angliškų žodžių junginiui „kicks“ ir „snare“.  Kodėl originalus? Ištarkite Kixnare, o vėliau „kicks“ ir „snare“ vieną po kito. Supratote? Vuolia! Angliškas muzikinis terminas „kicks“ reiškia spyrius — tai tie įnirtingi vidutinių dažnių sproginėjimai jūsų ausyse — kuriuos sukuria sunkioji elektroninės muzikos artilerija. „Snare“ yra mušamųjų būgnelių skleidžiamas nenustygstantis tiksėjimas, šiuos terminus ypač sunku išversti, ar rasti lietuviškų atitikmenų dėl jų stokos, taigi vadinkim daiktus savais vardais.  Tikėtina, jog šis atlikėjas yra pasivadinęs būtent taip tiesiog dėl jo kūrinių prigimties, kuriuose nestokoja kicks‘ų ir snare.

Łukasz Maszczyński — tai tikrasis didžėjaus vardas, bei pavardė — šį kūrinį pavadino Gucci Dough,  kurį būtų galima išversti į “Gucci Pinigai”, skamba kaip sviestas sviestuotas. (http://www.youtube.com/watch?v=cDsBNdHN1gM&feature=youtu.be)
Šiame elektroninės muzikos takelyje galima aptikti R&B, bei Hip-Hop įtakos, kuri padeda išlaikyti kietumo faktorių kai iš esmės kūrinys skamba jaukiai ir yra grįstas švelniai melodinga nuotaika. Sluoksniuota melodija su vyriško vokalo šablonais, bei lengvomis, bet smogiančiomis sintezatoriaus natomis, šį muzikinį takelį paverčia itin unikalų ir mielą ausiai. (Daugiau jo kūrinių galite patys rasti čia — https://soundcloud.com/kixnare.

Last.fm rašoma, jog Łukasz išgarsėjo po to, kai prodiusavo kelis garso takelius atlikėjams Grammatik, Smarki Smark, Te Tris, Eldo, Szybike Szmal ir “Junoudet”.  Šlovės jam taip pat pridėjo ir J-Live viso albumo remiksavimas, bei kitų auksinės Hip-Hopo eros kūrinių koregavimas.  Dabar lenkų prodiuseris iš Krokuvos yra išvykęs į turą.

Kreditai
Avant Garde Sounds:
Youtube http://www.youtube.com/user/SoundsOfAvantGarde/videos
Facebook’e https://www.facebook.com/SoundsOfAvantGarde
Evie Parazitė Photography http://tinyurl.com/owsxd6p
Last.fm http://tinyurl.com/nvzbcd4
Fotografija: Evie Parazitė, autoportretas. (Londonas/Vilnius)
Logo: Simas Petrauskas (Newcastle upon Tyne/Utena)

www.youtube.com
Fotografavo Evie Parazitė